Дізнайтесь більше про ЮрХаб
Ще більше клієнтів
з профілем Pro
Standart
  • Покращений профіль та виділення у каталозі Юристів
  • Підвищений рейтинг
  • Кількість спеціалізацій у профілі
    4
  • Ліміт на завантаження документів
    3шт/день
  • clock8 місяців тому
  • views416

Особливості договору на поставку товару

Особливості договору на поставку товару зображення 1

Підприємці регулярно зустрічаються з необхідністю укладення договорів поставки, незалежно від сфери їхнього бізнесу. Для декого з них попередній досвід взаємодії виявився невдалим, тоді як інші тільки роблять перші кроки в підприємництві та ще не знайомі з нюансами роботи з документацією. Ми пропонуємо ефективне рішення, яке дасть змогу уникнути подібних проблем у майбутньому.

Що являє собою договір на поставку товару

Договір поставки є специфічним типом угоди купівлі-продажу, у межах якої постачальник бере на себе зобов'язання доставити товар у призначені строки, тоді як покупець повинен своєю чергою прийняти цей товар і здійснити за нього платіж відповідно до обумовленої суми.

Як оформити договір на поставку товару

Документ договору поставки зазвичай має універсальну структуру, яка може адаптуватися під конкретні вимоги. До стандартного шаблону включають такі елементи:

  • дані про покупця і постачальника, включно з датою і номером договору;
  • опис предмета договору, тобто товару;
  • подробиці про товар, зокрема його найменування, кількість, а також деталі поставки, наприклад, розбивка по партіях і вимоги до пакування;
  • умови доставки товару;
  • інформація про вартість товару і порядок розрахунків;
  • прописані права та обов'язки сторін.

Крім того, до стандартного договору поставки вносять положення щодо строку його дії, відповідальності учасників угоди та можливості внесення змін до умов документа.

Форма договору поставки товару

Як і у випадку з іншими видами економічних угод, договір поставки оформляється письмово, набуваючи однієї з таких форм:

  • у повному обсязі, коли оформляється єдиний документ, що підписується сторонами;
  • у спрощеній формі, через обмін листами або інші способи підтвердження приймання замовлення постачальником від покупця.

Права покупця

Замовник, який вступив у договір поставки, має такі права:

  • відмовлятися від приймання та оплати товару, а також наполягати на поверненні раніше сплачених коштів у разі невідповідності якості товару обіцяній;
  • вимагати від постачальника виправлення недоліків у процесі доставки (наприклад, у разі доставки товару не за вказаною адресою) або компенсацію витрат на самостійне виправлення цих помилок.

Типовий договір поставки товару: зразок інформації

Стандартний договір поставки передбачає участь двох сторін у ділових відносинах, при цьому до участі залучаються виключно суб'єкти економічної діяльності — юридичні особи та індивідуальні підприємці. Предметом такої угоди є майно, призначене для використання в комерційних цілях, включаючи виробництво або перепродаж.

Відповідно до попередніх домовленостей, документ оформляється письмово, із зазначенням даних про представника та компанію, і підписують українською мовою з проставленням печаток. Державна реєстрація договору не потрібна. Серед інших характеристик документа варто виділити:

  • Можливість укладення договору поставки в Україні на певний строк. Залежно від особливостей взаємодії та потреб у товарі, документ може бути оформлений як на одноразову, так і на серійну поставку.
  • Наявність додаткових умов. Оскільки зазначення вартості товару є обов'язковим елементом, вона також може бути відображена в супровідних документах, таких як накладні, специфікації та додатки. Наприклад, угода про постачання обладнання зазвичай супроводжується деталізованою накладною, в якій перелічено всі поставлені покупцеві пристрої.

За яких умов розривається договір поставки в Україні

Документ починає діяти з моменту його підписання обома сторонами за взаємною згодою. Розрив угоди також відбувається за обопільним рішенням учасників. У певних випадках передбачена одностороння відмова від угоди без компенсації збитків. Для детального розуміння, як має бути оформлений цей аспект у договорі поставки, рекомендуємо ознайомитися зі зразком на нашому сайті. Коротко виділимо ключові моменти:

  • Покупець має право припинити договір у разі регулярного постачання товару неналежної якості.
  • Постачальник може припинити співпрацю в разі несвоєчасної оплати з боку покупця.
  • Якщо постачання товару систематично затримується понад встановлені в договорі максимальні строки, покупець має право відмовитися від послуг постачальника.

5 порад щодо укладення договору поставки

  1. Необхідно точно уточнити предмет договору і деталі продукції, що поставляється.
  2. Усі пошкодження товару або його частин мають бути належним чином зареєстровані та оформлені у вигляді претензії до постачальника, для чого в договорі передбачаються відповідні умови.
  3. У разі укладення контракту на зовнішньоекономічну діяльність (ЗЕД), важливо дотримуватися норм, які встановлює закон для таких операцій.
  4. Важливо також у деталях розробити механізми компенсації збитків і визначити відповідальність сторін.
  5. Зміст договору має бути практичним і не перевантаженим непотрібними пунктами. 

Ви можете спробувати врахувати всі потенційні ризики та складнощі самостійно, сподіваючись, що передбачили всі можливі проблемні ситуації та форс-мажори. Однак, щоб заощадити час і уникнути стресу, рекомендується звернутися до фахівців.

Коментарі 0

Догори