Дізнайтесь більше про ЮрХаб
Ще більше клієнтів
з профілем Pro
Standart
 • Кількість пропозицій на замовлення в день
  3
 • Покращений профіль та виділення у каталозі Юристів
 • Підвищений рейтинг
 • Кількість спеціалізацій у профілі
  4
 • Ліміт на завантаження документів
  1шт/день
Ціна : 220 грн.
Завантажували: 0
Редакція договору: 2024-01-25 19:13:09

Шлюбний договір

Скачайте готовий "Шлюбний договір" в один клік.

Клікайте “Придбати” та сплачуйте документ! Завдяки зручній платіжній системі купити готовий "Шлюбний договір" можна всього в пару кліків.

Одразу після оплати ви зможете завантажити документ. Його ви отримаєте у форматі docx.

Отримавши документ ви можете самостійно заповнити інформацію і реквізити та роздрукувати ваш документ.

Якщо вам необхідна допомога у заповненні документу звертайтеся за допомогою до автора документу вказаного нижче або до нашої підтримки у Телеграм.

Не завантажився документ? Оновіть сторінку!

Договір між подружжям, включно зі шлюбним договором, є однією з форм сімейних угод. Цей елемент вперше було інтегровано в сімейне право України 1992 року. На сьогодні шлюбний договір дедалі частіше знаходить своє застосування у повсякденному житті людей. Якщо ви потребуєте шаблон цього документу ви завжди можете шлюбний договір завантажити.

Що таке шлюбний договір

Шлюбний контракт - це офіційна угода між майбутнім подружжям або особами, що вже перебувають у шлюбі, яка фіксує у письмовому вигляді домовленості щодо режиму майна, накопиченого до та під час шлюбу, включно з питаннями управління, володіння і розпорядження загальним та особистим майном. Також у документі можуть бути врегульовані інші аспекти майнових відносин. Важливо, щоб шлюбний контракт в Україні відповідав вимогам як сімейного, так і цивільного права, особливо в частині, що стосується укладення угод, їхнього змісту та форми, оскільки він є точкою дотику цих галузей права. Підписання такого договору потребує особливої уваги та ретельного вивчення всіх його умов, з урахуванням індивідуальних особливостей відносин між партнерами.

Особливості укладення шлюбних договорів в Україні 

Такий договір може бути обмежений певним терміном або ж бути безстроковим, все залежить від бажань учасників. Крім того, для окремих пунктів договору можливе встановлення власних часових рамок, включно з періодом після закінчення шлюбу. Важливо підкреслити, що шлюбний договір стосується виключно питань майнового характеру і не зачіпає особисті немайнові взаємовідносини між подружжям. Наприклад, у ньому не можна передбачити зобов'язання чоловіка регулярно дарувати дружині квіти або щоденно приділяти час дітям - такі аспекти виходять за рамки шлюбного договору. Цей документ має значну вагу і не може бути змінений односторонньо. Зміни можливі лише за згодою обох сторін, з обов'язковим укладенням письмової угоди та її подальшим нотаріальним посвідченням. Відмовитися від шлюбного договору можна лише за умови спільного звернення до нотаріуса обома сторонами. Будь-яка одностороння відмова не має юридичної сили. На додаток, шлюбний договір може бути анульовано або визнано недійсним судом з підстав, встановлених Цивільним Кодексом України. Недійсність договору може бути ініційована як за заявою одного з подружжя, так і на вимогу третіх осіб, чиї права або інтереси було порушено цим договором.

Шлюбний договір: переваги та недоліки

Шлюбний договір є юридичним актом, який має свої плюси і мінуси. Основним недоліком такого документа часто вважають його нестандартність і сприйняття як першого кроку до недовіри між партнерами, що, втім, залежить від індивідуального погляду на питання. В іншому, складно знайти об'єктивні мінуси. Серед переваг шлюбного контракту можна виокремити: ясність у питаннях правового статусу сімейного майна на різних етапах життя пари, стабільність майнових та особистих стосунків між подружжям, спрощене розв'язання питань пов'язаних із майном у разі розлучення, економію часу та коштів на процес поділу майна, а також можливість гнучкого регулювання питань власності всередині сім'ї.

Що може бути включено до шлюбного договору

Шлюбний контракт надає можливість подружжю врегулювати питання, що стосуються їхнього спільного майна. До нього можуть бути включені умови, що визначають правове становище активів, отриманих у період шлюбу, включно з подарунками, отриманими на весіллі. Також у документі можна обумовити правила використання активів, придбаних до вступу в шлюб, і тих, що були нажиті протягом подружжя. Контракт може містити положення про розподіл спільно нажитого майна в разі розлучення, правила користування житловим простором, умови фінансового забезпечення одним із партнерів іншого, включно з періодом після розірвання шлюбу. Додатково, через шлюбний договір можуть бути регламентовані права та обов'язки подружжя щодо виховання та забезпечення дітей.

Що НЕ може бути включено до шлюбного договору

В Україні до змісту шлюбного контракту не можна включати умови, що стосуються: особистих взаємовідносин між подружжям та їхніми дітьми, скорочення прав дитини, встановлених сімейним законодавством, або положення, що ставлять одного з партнерів у невигідне матеріальне становище. Також неприпустимою є зміна власника майна, що перебуває у власності подружжя, та правовий статус майна, набутого подружжям спільно, якщо вони не перебувають у законному шлюбі. Питання щодо зміни власника такого майна можуть бути вирішені через підписання окремого договору про поділ спільно нажитого майна.

Початок і строк дії шлюбного договору

Шлюбний договір починає діяти з моменту реєстрації шлюбу, якщо його було підписано до цієї події, і з моменту нотаріального посвідчення, якщо складено після одруження, згідно зі ст. 95 Сімейного кодексу України. За ст. 96 цього ж кодексу, у договорі можуть бути визначені як загальний строк його дії, так і строки для конкретних положень. Наприклад, можна обумовити, що встановлені правила щодо майна діятимуть перші п'ять років шлюбу. Додатково, умови шлюбного договору можуть продовжувати діяти і після його розірвання, наприклад, забезпечуючи матеріальну підтримку одному з подружжя протягом року після розлучення.

Хто і коли може укласти шлюбний контракт в Україні

Існує думка, що шлюбні договори зазвичай укладаються до одруження, що вважається розумним для вирішення майнових питань заздалегідь. Однак, закон дозволяє підписати таку угоду як до весілля, так і в будь-який момент після нього, незалежно від терміну спільного життя пари. Для укладення шлюбного договору необхідні ті ж умови, що і для вступу в шлюб: досягнення шлюбного віку, дієздатність, особиста участь обох сторін. Питання щодо можливості укладення шлюбного договору з іноземцем також актуальні, водночас важливо враховувати, за законодавством якої країни укладається угода, оскільки в різних країнах можуть діяти різні правила. Наприклад, умови, що стосуються релігійних поглядів дітей, можуть бути недійсними в Україні, навіть якщо вони прийнятні в іншій країні.

Як укласти, змінити та розірвати шлюбний договір

Найскладнішим аспектом укладення шлюбного договору є початок обговорення та досягнення згоди з партнером через суб'єктивне сприйняття таких угод. Якщо подолати цей бар'єр вдалося, рекомендується наступне:

 • Звернутися за консультацією до сімейного юриста для правильного формулювання умов договору, врахування ризиків та збалансування інтересів;

 • Підготувати не менше двох примірників документа;

 • Оформити та нотаріально завірити договір, що є обов'язковим.

 • Для укладення договору потрібні паспорти, ІПН учасників, іноді свідоцтво про шлюб і документи на майно, що бере участь в угоді. Нотаріус уточнить повний список необхідних документів.

Зміна шлюбного договору можлива за взаємної згоди сторін, для чого подається заява нотаріусу із зазначенням змін. Скасувати договір також можна, дотримуючись цієї процедури. Щоб розірвати або змінити договір без згоди другої сторони, потрібен судовий розгляд, де необхідно довести наявність вагомих причин, таких як серйозне порушення інтересів або неможливість виконання умов договору.

Фактично, прагнення передбачити вирішення ключових майнових аспектів заздалегідь є абсолютно розумним. Щоб шлюбний договір максимально ефективно захищав ваші права, рекомендується його оформлення доручити кваліфікованому юристу.

Перегляд

Чому понад 10 000 клієнтів обрали Юрхаб?

 • В наявності понад 500 типових договорів;
 • Документи підготовлені до підписання;
 • Враховані останні зміни в законодавстві;
 • Формат завантаження: Word з можливістю редагування;
 • Цілодобова підтримка.

Автор

Діма Кондратьєв
Вартість: 1000 грн./година
locationДніпро
Досвід: більше 10 років
Ціна : 220 грн.

Як придбати договір?

 • Крок 1

  Обираєте потрібний документ
  Обираєте потрібний документ
 • Крок 2

  Натискаєте “Придбати
  Натискаєте “Придбати”
 • Крок 3

  Здійснюєте оплату онлайн
  Здійснюєте оплату онлайн
 • Отримуєте файл з документом на ваш пристрій

  Отримуєте файл з документом на ваш пристрій
Лишились питання? Напишіть нам у Телеграм, або зателефонуйте +38 (067) 637 14 05

Основні переваги ЮрХаб

 • Вигідні ціни

  У юристів на ЮрХаб немає витрат на офіс, рекламу, зарплату секретареві та інші витрати, які юридичні фірми зазвичай включають у вартість своїх послуг.

 • Перевірені виконавці

  Всі юристи на ЮрХаб проходять процедуру верифікації, ми перевіряємо відгуки, знаємо скарги та контролюємо якість їх роботи.

 • Економія часу

  На ЮрХаб ви можете знайти відповідного юриста за кілька хвилин просто залишивши заявку. Багато хто з них готовий приступити до роботи в той самий день, а іноді в той самий час.

Розмістіть своє замовлення

Магазин документів

На ЮрХаб для вас доступний каталог вже готових документів складених юристами. Якщо ви не знайшли потрібний, зверніться за допопмогою і наші юристи складуть документ під ваші унікальні потреби.

Основні переваги ЮрХаб

 • Вільний графік

  Ви самостійно планує свій робочий день, вирішує який годинник присвятити роботі, а який відпочинку.

 • Незалежність

  Ви відповідаєте тільки за власну роботу і вільні у виборі завдань, з якими працюватимете.

 • Заробіток

  Ви самі встановлюєте ціни на свої роботи. Верхня планка із заробітку відсутня і все знаходиться у Ваших руках.

Створіть свій профіль

Створіть свій профіль

Наша біржа допоможе знайти нових клієнтів та заробляти на виконанні будь-яких послуг.

Запитання відповіді по документу "Шлюбний договір"

Після оплати документу виникли труднощі зі скачуванням. Що робити?
Якщо у вас виникли технічні проблеми зі скачуванням документа після оплати, спробуйте оновити сторінку! Не допомогло? Будь ласка, скористайтеся нашою формою зворотного зв'язку або відправте запит у наш Телеграм. Наша команда вирішить це питання.
Як вносити зміни у шаблон?
Ви маєте можливість вносити зміни або індивідуалізувати наш шаблон. Завантаживши документ відкрийте будь-який редактор тексту та додайте необхідні реквізити. Для внесення змін у структуру документу ви можете проконсультуватися з автором, Діма Кондратьєв pro , щоб відповідно оформити зміни та адаптації.
Потрібен документ, якого немає на сайті.
Якщо ви не знайшли потрібний документ, рекомендуємо звернутись до юристів, що займаються складанням договорів та інших документів.
document decor

Юридичні документи і договори на будь-який випадок, доступні у будь-який час. Завантажуйте і вирішуйте свої юридичні питання

Напишіть нам у Телеграм , якщо Вам необхідна допомога з пошуком
document decor

Догори