Дізнайтесь більше про ЮрХаб
Ще більше клієнтів
з профілем Pro
Standart
 • Кількість пропозицій на замовлення в день
  3
 • Покращений профіль та виділення у каталозі Юристів
 • Підвищений рейтинг
 • Кількість спеціалізацій у профілі
  4
 • Ліміт на завантаження документів
  1шт/день
Ціна : 250 грн.
Завантажували: 0
Редакція договору: 2024-04-08 16:28:51

Договір оренди квартири

Скачайте готовий "Договір оренди квартири" в один клік.

Клікайте “Придбати” та сплачуйте документ! Завдяки зручній платіжній системі купити готовий "Договір оренди квартири" можна всього в пару кліків.

Одразу після оплати ви зможете завантажити документ. Його ви отримаєте у форматі docx.

Отримавши документ ви можете самостійно заповнити інформацію і реквізити та роздрукувати ваш документ.

Якщо вам необхідна допомога у заповненні документу звертайтеся за допомогою до автора документу вказаного нижче або до нашої підтримки у Телеграм.

Не завантажився документ? Оновіть сторінку!

В Україні існують відмінності між поняттями договору найму та договору оренди. Заведено вважати, що якщо угода підписується між двома приватними особами, це називається наймом, а якщо угода відбувається між приватною особою і компанією, то це оренда. Однак на практиці таке розмежування часто не використовується, і обидва ці терміни трактуються як взаємозамінні в 59-му розділі Цивільного кодексу України. Якщо вам потрібен цей документ ви завжди можете договір оренди квартири завантажити.

Що таке договір оренди квартири

Документ, що оформляє умови надання квартири в тимчасове користування від власника до орендарюючої особи, носить назву договору оренди, або ж офіційно - договору найму житлового приміщення. Він слугує регулятором взаємовідносин між сторонами і забезпечує їхні права та інтереси у випадках виникнення спорів з питань оренди. Основні аспекти цього договору визначено в 59 главі Цивільного кодексу України, що стосується найму (оренди) житла, і включають період оренди, розмір орендної плати, обов'язки та права орендодавця й орендаря, а також порядок розірвання договору.

У яких випадках складається договір оренди квартири

Деякі орендодавці нехтують укладенням договору оренди під час здавання житла, проте це вкрай важливо при довгостроковій оренді. Ось ключові аргументи на користь формалізації відносин між власником і мешканцем через договір оренди:

 • Це дає змогу уникати покарань з боку податкових органів за неврахований дохід.
 • Договір захищає власника від можливих фінансових збитків у разі пошкодження власності.
 • У документі вказуються особисті дані орендарів, що важливо, якщо вони раптово покинуть житло, забравши з собою речі господаря.
 • Угода дає змогу зафіксувати орендну плату письмово, що унеможливлює суперечки про її розмір.
 • У договорі можна передбачити умови для зміни вартості оренди в певних ситуаціях.

Для орендаря наявність договору також є гарантією захисту його інтересів. Він забезпечує, що орендодавець не зможе виселити мешканця до закінчення терміну оренди без повернення сплачених коштів. Крім того, разом із договором підписується акт про передачу житла, в якому фіксується стан майна та ремонту на момент початку оренди, що запобігає можливим претензіям з боку власника після закінчення терміну оренди.

Що містить договір оренди квартири

Знайти стандартну угоду про оренду житлової площі на 2024 рік в інтернеті досить просто, але оптимальним рішенням буде розробка персоналізованого контракту. Такий документ має містити базову інформацію про об'єкт, що здається в оренду, а також персональні дані власника й орендаря. У тексті контракту обов'язково мають бути вказані такі деталі:

 • повна адреса об'єкта нерухомості;
 • юридичні документи, що підтверджують право власності;
 • розміри приміщення;
 • список наявних меблів і побутової техніки;
 • технічні особливості та інші важливі характеристики об'єкта;
 • умови оплати комунальних послуг і додаткових сервісів (як-от інтернет або охорона);
 • точна сума орендної плати, порядок і строки її внесення, а також періодичність перегляду вартості оренди;
 • тривалість орендного періоду;
 • паспортні дані сторін та їхні підписи.

У документі також можуть бути прописані додаткові умови для уникнення можливих конфліктних ситуацій. Такі умови варто обговорити заздалегідь і включити до відповідного розділу контракту. Наявність офіційного підтвердження певних фактів значно спрощує процес захисту своїх прав.

Як укласти договір оренди квартири?

Важливо усвідомлювати, що відповідно до 811-ї статті Цивільного кодексу України (ЦКУ), для його юридичної сили договір про оренду має бути зафіксовано в письмовій формі. Це означає, що усні угоди щодо оренди визнаються недійсними і підтвердити наявність орендних відносин у такому разі буде неможливо. Отже, ми вкрай рекомендуємо укладати письмовий договір оренди, навіть коли оренда відбувається між близькими людьми. Письмова угода щодо оренди житлоплощі також сприяє розв'язанню потенційних конфліктів між сторонами в майбутньому, наприклад, у разі різного розуміння умов оплати. Ясно викладені в договорі умови допомагають запобігти таким розбіжностям.

 • Коли оренда оформляється на строк понад три роки, вона обов'язково потребує нотаріального посвідчення згідно зі статтею 793 ЦКУ.
 • У документі слід чітко вказати особисті дані сторін. Для фізичних осіб, включно з індивідуальними підприємцями, це включає в себе прізвище, ім'я, по батькові, індивідуальний податковий номер (РНОКПП), дані паспорта або іншого документа, що засвідчує особу, адресу постійної реєстрації або проживання, а також номер банківського рахунку. У випадку з юридичними особами необхідні такі дані: повна назва організації, код ЄДРПОУ, ПІБ і повноваження директора або представника, юридична адреса та банківські реквізити.
 • У договорі обов'язково прописується об'єкт угоди. За умовами договору оренди одна сторона (орендодавець) надає в користування іншій стороні (орендарю) житлове приміщення на встановлений період часу за певну плату. Необхідно також зазначити точну адресу приміщення, його площу та реєстраційний номер, що дасть змогу однозначно ідентифікувати об'єкт оренди.
 • Ключові моменти договору оренди стосуються порядку та умов оплати за оренду, строку оренди, зобов'язань сторін та їхніх реквізитів. У документі можуть бути передбачені інші умови, що не суперечать законодавству України.

Розірвання договору оренди квартири

Законодавство дозволяє орендарю припинити договір оренди квартири за своєю ініціативою, повідомивши власника нерухомості за три місяці, за винятком випадків, прямо передбачених у договорі.

У разі, якщо житло буде звільнено орендарем без попереднього повідомлення, власник має право через суд вимагати компенсацію за три місяці орендної плати, якщо він зможе довести неможливість здачі квартири іншим особам на аналогічних умовах.

Для орендодавця можливість дострокового припинення оренди передбачена тільки за судовим рішенням. Це актуально у випадках, коли орендарі не сплачували понад два рази за короткострокової оренди або затримували платіж понад шість місяців за довгострокової угоди.

Дозволяється звернення до суду і в ситуаціях, коли орендоване житло потрібне власнику для особистого користування або проживання близьких родичів. За таких обставин орендарі мають бути повідомлені про необхідність звільнити житло за два місяці. У разі їхньої відмови, договір оренди може бути розірвано за рішенням суду.

Рішення про підписання договору оренди квартири залишається за вами. Найважливішим є збереження хороших взаємин і досягнення взаємовигоди для всіх сторін угоди. 

Перегляд

Чому понад 10 000 клієнтів обрали Юрхаб?

 • В наявності понад 500 типових договорів;
 • Документи підготовлені до підписання;
 • Враховані останні зміни в законодавстві;
 • Формат завантаження: Word з можливістю редагування;
 • Цілодобова підтримка.

Автор

Діма Кондратьєв
Вартість: 1000 грн./година
locationДніпро
Досвід: більше 10 років
Ціна : 250 грн.

Як придбати договір?

 • Крок 1

  Обираєте потрібний документ
  Обираєте потрібний документ
 • Крок 2

  Натискаєте “Придбати
  Натискаєте “Придбати”
 • Крок 3

  Здійснюєте оплату онлайн
  Здійснюєте оплату онлайн
 • Отримуєте файл з документом на ваш пристрій

  Отримуєте файл з документом на ваш пристрій
Лишились питання? Напишіть нам у Телеграм, або зателефонуйте +38 (067) 637 14 05

Основні переваги ЮрХаб

 • Вигідні ціни

  У юристів на ЮрХаб немає витрат на офіс, рекламу, зарплату секретареві та інші витрати, які юридичні фірми зазвичай включають у вартість своїх послуг.

 • Перевірені виконавці

  Всі юристи на ЮрХаб проходять процедуру верифікації, ми перевіряємо відгуки, знаємо скарги та контролюємо якість їх роботи.

 • Економія часу

  На ЮрХаб ви можете знайти відповідного юриста за кілька хвилин просто залишивши заявку. Багато хто з них готовий приступити до роботи в той самий день, а іноді в той самий час.

Розмістіть своє замовлення

Магазин документів

На ЮрХаб для вас доступний каталог вже готових документів складених юристами. Якщо ви не знайшли потрібний, зверніться за допопмогою і наші юристи складуть документ під ваші унікальні потреби.

Основні переваги ЮрХаб

 • Вільний графік

  Ви самостійно планує свій робочий день, вирішує який годинник присвятити роботі, а який відпочинку.

 • Незалежність

  Ви відповідаєте тільки за власну роботу і вільні у виборі завдань, з якими працюватимете.

 • Заробіток

  Ви самі встановлюєте ціни на свої роботи. Верхня планка із заробітку відсутня і все знаходиться у Ваших руках.

Створіть свій профіль

Створіть свій профіль

Наша біржа допоможе знайти нових клієнтів та заробляти на виконанні будь-яких послуг.

Запитання відповіді по документу "Договір оренди квартири"

Після оплати документу виникли труднощі зі скачуванням. Що робити?
Якщо у вас виникли технічні проблеми зі скачуванням документа після оплати, спробуйте оновити сторінку! Не допомогло? Будь ласка, скористайтеся нашою формою зворотного зв'язку або відправте запит у наш Телеграм. Наша команда вирішить це питання.
Як вносити зміни у шаблон?
Ви маєте можливість вносити зміни або індивідуалізувати наш шаблон. Завантаживши документ відкрийте будь-який редактор тексту та додайте необхідні реквізити. Для внесення змін у структуру документу ви можете проконсультуватися з автором, Діма Кондратьєв pro , щоб відповідно оформити зміни та адаптації.
Потрібен документ, якого немає на сайті.
Якщо ви не знайшли потрібний документ, рекомендуємо звернутись до юристів, що займаються складанням договорів та інших документів.
document decor

Юридичні документи і договори на будь-який випадок, доступні у будь-який час. Завантажуйте і вирішуйте свої юридичні питання

Напишіть нам у Телеграм , якщо Вам необхідна допомога з пошуком
document decor

Догори