Дізнайтесь більше про ЮрХаб
Ще більше клієнтів
з профілем Pro
Standart
 • Кількість пропозицій на замовлення в день
  3
 • Покращений профіль та виділення у каталозі Юристів
 • Підвищений рейтинг
 • Кількість спеціалізацій у профілі
  4
 • Ліміт на завантаження документів
  1шт/день
Ціна : 280 грн.
Завантажували: 0
Редакція договору: 2024-01-05 13:03:14

Договір оренди нежитлового приміщення

Скачайте готовий "Договір оренди нежитлового приміщення" в один клік.

Клікайте “Придбати” та сплачуйте документ! Завдяки зручній платіжній системі купити готовий "Договір оренди нежитлового приміщення" можна всього в пару кліків.

Одразу після оплати ви зможете завантажити документ. Його ви отримаєте у форматі docx.

Отримавши документ ви можете самостійно заповнити інформацію і реквізити та роздрукувати ваш документ.

Якщо вам необхідна допомога у заповненні документу звертайтеся за допомогою до автора документу вказаного нижче або до нашої підтримки у Телеграм.

Не завантажився документ? Оновіть сторінку!

Якщо вам потрібен типовий договір оренди українською мовою ви можете договір оренди нежитлового приміщення завантажити у нас.

Різноманітність нежитлових приміщень

Різноманітність об'єктів комерційної нерухомості на сьогоднішньому ринку велика, і під час вибору конкретного приміщення важливо враховувати безліч параметрів, щоб результат відповідав очікуванням.

На сучасному ринку представлений широкий асортимент нежитлових приміщень. Забудовники пропонують приміщення різного призначення, ціни, площі та планування, у повній відповідності до санітарних та інших регламентів. До таких приміщень належать офісні простори, склади, магазини та інші об'єкти.

Важливість правильного вибору приміщення для комерційних цілей важко переоцінити. У процесі підбору необхідно приділити особливу увагу умовам оренди, провести перевірку документів у орендодавця і ретельно оглянути об'єкт на відповідність вимогам орендаря. Крім того, важливо мати глибоке розуміння законодавчої бази, що регулює орендні відносини, щоб бути в курсі своїх прав і обов'язків.

Особливості оформлення договору про оренду нежитлових приміщень в Україні

Договір встановлює права та обов'язки сторін, пов'язані з орендою приміщень (офісів, складів, магазинів). Перед підписанням важливо обговорити всі аспекти, які будуть відображені в тексті документа.

Ключові елементи оренди комерційної нерухомості містять у собі:

 • Опис орендованого об'єкта із зазначенням його цінності та унікальних властивостей.
 • Строк оренди, протягом якого орендар користуватиметься будівлею або приміщенням.
 • Умови орендної плати, зокрема облік амортизації.
 • Процедуру повернення приміщення та умови його можливого ремонту.
 • Зобов'язання сторін щодо дотримання умов договору та несення відповідальності.
 • Умови повернення або викупу орендованої нерухомості.
 • Правила проведення ремонтних робіт і компенсації за заподіяну шкоду власнику.

В Україні договір оренди комерційних приміщень має бути оформлений письмово. Для термінів оренди понад три роки потрібне нотаріальне посвідчення. У разі суперечок усні домовленості можуть бути важко доказовими в суді.

Неофіційно оформлені або ненотаріально посвідчені документи можуть бути визнані недійсними, що зобов'язує орендаря повернути приміщення в початковий стан. За будь-які пошкодження передбачена фінансова компенсація, що розраховується на момент виплати.

В правильно укладеному контракті оренди мають бути точно вказані характеристики майна, включно з:

 • Ідентифікаційні дані.
 • Адреса місцезнаходження.
 • Розміри приміщення.
 • Інформацію про земельну ділянку та інші важливі особливості об'єкта.

У разі оренди разом з нерухомістю транспортних засобів, обладнання для виробництва або офісу, рекомендується включити в договір їхні серійні, реєстраційні номери та технічні характеристики, а також опис зовнішнього вигляду.

Які документи потрібні для здавання нежитлового приміщення в оренду

Кожне комерційне приміщення зобов'язане мати власника, чий статус підтверджується офіційними документами. Під час оренди такого об'єкта орендар має право запросити в орендодавця такі документи:

 • Документи, що підтверджують право власності (наприклад, договір купівлі-продажу, свідоцтво про право власності);
 • Технічний паспорт, де мають бути зазначені актуальні дані про планування приміщення;
 • Довіреність, якщо орендодавець не є безпосереднім власником об'єкта;
 • Паспорт орендодавця.

Обов'язковим є також договір оренди, який оформляється письмово у двох примірниках. У разі строку оренди понад 2 роки і 11 місяців потрібне нотаріальне посвідчення договору. У комплекті з договором оренди має бути складено акт приймання-передачі, де детально описується вміст орендованого приміщення. Це особливо важливо, якщо приміщення здається з меблями або зі встановленим спеціалізованим обладнанням. Акт приймання-передачі усуває можливі претензії та зобов'язання між сторонами і слугує запобіганню майбутнім суперечкам і конфліктам.

Визначення вартості майна та відрахування на амортизацію при оренді

У документах попереднього власника вказується ціна нерухомості, але для визначення її актуальної або інвентарної вартості часто потрібна оцінка від професійного експерта або оціночної комісії. Ми наполегливо рекомендуємо провести незалежну оцінку вартості комерційної нерухомості або будівлі, з подальшим включенням цих даних в офіційний акт.

Хоча це потребуватиме додаткових фінансових витрат, такий підхід забезпечить об'єктивну оцінку та уникнення можливих суперечок у майбутньому. Право використання землі, на якій розташований комерційний об'єкт, включно з прилеглими ділянками та спорудами, також переходить орендарю відповідно до законодавства.

За українськими законами, при оренді комерційної нерухомості необхідно проводити амортизаційні відрахування, умови яких встановлюються договором між сторонами. Законодавство передбачає, що будь-які роботи з ремонту, відновлення або поліпшення орендованого об'єкта можуть проводитися тільки з дозволу власника. При цьому, якщо орендар покращує нерухомість і власник не заперечує, орендар може отримати частку в поліпшеному майні.

Важливо знати, що всі умови, включно з деталями поліпшень та амортизаційними відрахуваннями, мають бути чітко прописані в орендному договорі або пропозиції. Однак, якщо поліпшення не можна відокремити від об'єкта без пошкоджень, вони стають власністю власника приміщення. Так, взаємовідносини між орендарем і власником регулюються на основі договірних умов.

Строк договору оренди нежитлового приміщення

Як правило, у випадках відсутності зазначення строку оренди, договір про оренду комерційної нерухомості розглядається як укладений на необмежений період. Доцільно заздалегідь обумовлювати умови продовження оренди та підстави для її передчасного припинення. Це дає змогу уникнути значних фінансових втрат у разі недобросовісних дій однієї зі сторін або появи інших ризикових ситуацій.

Ми наголошуємо на важливості врахування унікальних аспектів кожного підприємства під час складання текстів договорів оренди, а також на необхідності їх відповідності вимогам Податкового кодексу України. У зв'язку з цим, послуги з індивідуального розроблення договорів оренди комерційних приміщень "під ключ", орієнтовані на конкретні потреби та уподобання, можуть виявитися вельми корисними. 

Перегляд

Чому понад 10 000 клієнтів обрали Юрхаб?

 • В наявності понад 500 типових договорів;
 • Документи підготовлені до підписання;
 • Враховані останні зміни в законодавстві;
 • Формат завантаження: Word з можливістю редагування;
 • Цілодобова підтримка.

Автор

Діма Кондратьєв
Вартість: 1000 грн./година
locationДніпро
Досвід: більше 10 років
Ціна : 280 грн.

Як придбати договір?

 • Крок 1

  Обираєте потрібний документ
  Обираєте потрібний документ
 • Крок 2

  Натискаєте “Придбати
  Натискаєте “Придбати”
 • Крок 3

  Здійснюєте оплату онлайн
  Здійснюєте оплату онлайн
 • Отримуєте файл з документом на ваш пристрій

  Отримуєте файл з документом на ваш пристрій
Лишились питання? Напишіть нам у Телеграм, або зателефонуйте +38 (067) 637 14 05

Основні переваги ЮрХаб

 • Вигідні ціни

  У юристів на ЮрХаб немає витрат на офіс, рекламу, зарплату секретареві та інші витрати, які юридичні фірми зазвичай включають у вартість своїх послуг.

 • Перевірені виконавці

  Всі юристи на ЮрХаб проходять процедуру верифікації, ми перевіряємо відгуки, знаємо скарги та контролюємо якість їх роботи.

 • Економія часу

  На ЮрХаб ви можете знайти відповідного юриста за кілька хвилин просто залишивши заявку. Багато хто з них готовий приступити до роботи в той самий день, а іноді в той самий час.

Розмістіть своє замовлення

Магазин документів

На ЮрХаб для вас доступний каталог вже готових документів складених юристами. Якщо ви не знайшли потрібний, зверніться за допопмогою і наші юристи складуть документ під ваші унікальні потреби.

Основні переваги ЮрХаб

 • Вільний графік

  Ви самостійно планує свій робочий день, вирішує який годинник присвятити роботі, а який відпочинку.

 • Незалежність

  Ви відповідаєте тільки за власну роботу і вільні у виборі завдань, з якими працюватимете.

 • Заробіток

  Ви самі встановлюєте ціни на свої роботи. Верхня планка із заробітку відсутня і все знаходиться у Ваших руках.

Створіть свій профіль

Створіть свій профіль

Наша біржа допоможе знайти нових клієнтів та заробляти на виконанні будь-яких послуг.

Запитання відповіді по документу "Договір оренди нежитлового приміщення"

Після оплати документу виникли труднощі зі скачуванням. Що робити?
Якщо у вас виникли технічні проблеми зі скачуванням документа після оплати, спробуйте оновити сторінку! Не допомогло? Будь ласка, скористайтеся нашою формою зворотного зв'язку або відправте запит у наш Телеграм. Наша команда вирішить це питання.
Як вносити зміни у шаблон?
Ви маєте можливість вносити зміни або індивідуалізувати наш шаблон. Завантаживши документ відкрийте будь-який редактор тексту та додайте необхідні реквізити. Для внесення змін у структуру документу ви можете проконсультуватися з автором, Діма Кондратьєв pro , щоб відповідно оформити зміни та адаптації.
Потрібен документ, якого немає на сайті.
Якщо ви не знайшли потрібний документ, рекомендуємо звернутись до юристів, що займаються складанням договорів та інших документів.
document decor

Юридичні документи і договори на будь-який випадок, доступні у будь-який час. Завантажуйте і вирішуйте свої юридичні питання

Напишіть нам у Телеграм , якщо Вам необхідна допомога з пошуком
document decor

Догори