Узнайте как можно улучшить свой профиль, чтобы у вас было больше заявок. Мы подготовили подробную вводную инструкцию.
Трудовий контракт являє собою домовленість між співробітником і власником компанії, закладу, організації або особою, яка діє від його імені, або ж індивідуальним підприємцем (ФОП), згідно з якою:
Залежно від тривалості дії, трудові договори з фізичними особами класифікуються на кілька типів:
Такий документ не підлягає державній реєстрації, проте згідно з трудовим законодавством, його укладення має бути закріплене наказом про прийняття на роботу на певну посаду. Далі необхідно повідомити фіскальні органи про збільшення чисельності персоналу та здійснювати відповідні податкові відрахування в порядку, передбаченому законом. Усі спірні питання регулюються згідно з Цивільним кодексом України.
Першим етапом оформлення трудового договору є пред'явлення кандидатом необхідних документів, що підтверджують його особу, кваліфікацію, досвід роботи та рівень освіти. До базового пакету документів належать: паспорт, ІПН, трудова книжка, документ про освіту (диплом або атестат), а також військовий квиток. У певних випадках роботодавець може зажадати медичну довідку, довідку про відсутність судимості, свідоцтво про народження дітей, документи, що підтверджують професійну підготовку, і ліцензії на певні види діяльності.
Трудовий договір починає діяти з моменту його підписання обома сторонами. Дата початку роботи, зазначена в договорі, вважається першим робочим днем співробітника. У разі відсутності такої дати, за перший робочий день приймається день, наступний за днем підписання договору.
Укладення трудового договору можливе як в усній, так і в письмовій формі. Письмова форма потрібна в таких випадках:
У всіх інших випадках допускається укладення усного договору (через наказ). Для цього працівник повинен подати письмову заяву про бажання влаштуватися на роботу керівнику, який, у свою чергу, зазначає на заяві свою згоду або відмову.
Деякі роботодавці уникають сплати податків за трудовим договором у спробі скоротити витрати, однак такий підхід важко назвати раціональним. За законодавством України, офіційне оформлення на роботу передбачає укладення трудового договору. Робота без офіційного працевлаштування означає відсутність юридично оформлених відносин між працівником і роботодавцем, роблячи таку співпрацю незаконною і піддаючи роботодавця юридичній відповідальності. Несплата податків і внесків за трудовим договором не тільки карається, а й не звільняє від необхідності виправлення порушень трудового законодавства, зокрема й обов'язкового укладення трудового договору.
Для працівника неофіційне працевлаштування в Україні пов'язане з низкою ризиків:
Таким чином, для легалізації трудових відносин і початку офіційної трудової історії сторони можуть у будь-який момент укласти трудовий договір.
Трудовий договір виконує не тільки функцію регулювання відносин між роботодавцем і співробітником, але також забезпечує захист прав працівника. Законодавство не надає право роботодавцю відмовити в укладенні трудового договору з працівником без поважної причини. В умовах воєнного стану в країні умови трудових відносин можуть зазнавати змін.
Узнайте как можно улучшить свой профиль, чтобы у вас было больше заявок. Мы подготовили подробную вводную инструкцию.
Узнайте как можно улучшить свой профиль, чтобы у вас было больше заявок. Мы подготовили подробную вводную инструкцию.
Узнайте как можно улучшить свой профиль, чтобы у вас было больше заявок. Мы подготовили подробную вводную инструкцию.