Дізнайтесь більше про ЮрХаб
Ще більше клієнтів
з профілем Pro
Standart
  • Кількість пропозицій на замовлення в день
    3
  • Покращений профіль та виділення у каталозі Юристів
  • Підвищений рейтинг
  • Кількість спеціалізацій у профілі
    4
  • Ліміт на завантаження документів
    1шт/день
News image
  • clock1 рік тому
  • views322

В Україні запроваджують захист прав споживачів як в ЄС

 Українське законодавство стрімко  наближається до  законодавства Європейського Союзу.


В жовтні цього року зміни торкнулися і системи захисту прав споживачів: Верховною Радою попередньо прийнято законопроект №6134 від 05.10.2022 року  - проект Закону про захист прав споживачів. Він встановлює нові правила гарантії на товари, штрафи для підприємців за порушення прав споживачів, регулює порядок розгляду скарг споживачів та  навіть пропонує блокувати інтернет-магазини, які порушують вимоги закону.

Розглянемо докладніше.
Гарантія на товар
Так як  і раніше,  відповідальність перед споживачем за будь-який недолік товару протягом гарантійного терміну несе продавець.
 
Новим є те, що в разі настання гарантійного випадку покупець може вимагати від продавця заміну товару на такий самий або аналогічний у разі, якщо ремонт є неможливим або потребує більше чотирнадцяти днів.
Позитивним є встановлення граничного терміну для ремонту або заміни товару — не більше чотирнадцяти днів від моменту звернення споживача.
 
Якщо продавець не може виконати обов’язок по ремонту або недолік з’являється після ремонту, то споживач матиме право розірвати договір купівлі-продажу та повернути гроші.
 
Щоб скористатися гарантією, споживачу потрібно пред’явити продавцю чек. Доставка товару для гарантійного ремонту або для заміну товару здійснюється за кошти продавця.
Інтернет торгівля
Після того, як закон набуде чинності, інтернет-магазини будуть зобов’язані розміщувати на своїх сайтах найменування продавця, його адресу, контакті дані. Це потрібно для того, щоб споживач міг перевірити продавця за державним реєстром або на спеціалізованих сервісах на предмет доброчесності.
 
За недотримання правила про розміщення продавцем інформації про себе контролювальний орган може звертатися до провайдера інтернет-послуг щодо обмеження доступу до вебсайту такого суб’єкта господарювання.
 
Зараз досить часто інтернет-магазини нехтують обов’язком інформування споживачів про себе.
А ще продавці будуть зобов’язані розміщувати  інформацію про порядок розгляду скарг споживачів і про порядок та умови реалізації права споживача на відмову від договору. Таким чином споживачів буде значно складніше ввести в оману щодо гарантії та обміну товарів
Штрафи для підприємців
Відповідальність для нечесних продавців буде посилюватися. За відмову від виконання своїх зобов’язань продавець може бути оштрафований у десятикратному розмірі від вартості товару. 
 
За відмову споживачу розрахуватися карткою, продавця може бути оштрафовано на 8 500 гривень.
Тож продавці будуть достатньо вмотивовані дотримуватися встановлених прав споживачів.
 
В цілому, новий закон про захист прав споживачів — це добра новина, бо він дає споживачам більше захищеності від недоброчесних продавців. Також цей закон ще на крок зближує Україну з Європейським Союзом.
Зміни повинні набути чинності на початку 2023 року.
 
Автор: Юрхаб

Догори