Дізнайтесь більше про ЮрХаб
Ще більше клієнтів
з профілем Pro
Standart
  • Кількість пропозицій на замовлення в день
    3
  • Покращений профіль та виділення у каталозі Юристів
  • Підвищений рейтинг
  • Кількість спеціалізацій у профілі
    4
  • Ліміт на завантаження документів
    1шт/день

Правові акти. Поняття та види правових актів.

Право є регулятором суспільних відносин. В одному випадку необхідно встановити норми і правові приписи, в іншому — фіксувати життєві ситуації, що мають юридичне значення (юридичні факти), в третьому — закріплювати рішення в конкретних справах державних органів і угоди між юридичними особами. Ці способи використання ґрунтуються на законодавчих актах. 

Характеристика нормативно-правових актів: 

  • є законними, тобто відповідають положенням правових норм.
  • добровільні та свідомі.
  • мають певну втілену форму (заява, договір, наказ). Частіше за все використовуються саме письмові форми правового акту (наприклад, накази про прийняття на роботу).

Розрізняють нормативні та індивідуальні правові акти.

 

Нормативно-правові акти містять норми права. Вони застосовуються до багатьох суб'єктів права та в життєвих ситуацій, що повторюються. Наприклад, Закон України «Про політичні партії в Україні» встановлює процедуру реєстрації політичних партій у Міністерстві юстиції України. Цієї процедури повинні дотримуватися всі партії, що з'являються в Україні. Він розрахований на безстрокове застосування.

 

Індивідуальні правові акти є обов'язковими для певного кола суб'єктів і діють «лише один раз» для конкретної життєвої події. У цьому сенсі окремі правові акти є унікальними, але більшість з них є типовими. Наприклад, вирок місцевого суду у кримінальній справі стосується конкретного обвинуваченого і є унікальним. Але він схожий на вироки в аналогічних справах.

 

Кожен з нормативно-правових актів виконує унікальну функцію в механізмі правового регулювання суспільних відносин.

 

Потрібна юридична консультація? Звертайтеся до юристів на ЮрХаб!

Інші питання з цього розділу

Догори