Дізнайтесь більше про ЮрХаб
Ще більше клієнтів
з профілем Pro
Standart
  • Кількість пропозицій на замовлення в день
    3
  • Покращений профіль та виділення у каталозі Юристів
  • Підвищений рейтинг
  • Кількість спеціалізацій у профілі
    4
  • Ліміт на завантаження документів
    1шт/день

Законодавчий процес. Стадії законодавчого процесу.

Процес прийняття, зміни та скасування законів називається законодавчим процесом. В Україні він складається з таких етапів:

 

1) Законодавча ініціатива: внесення пропозицій до парламенту щодо прийняття, зміни або скасування закону. Цим правом в Україні можуть користуватися народні депутати, Президент України та Кабінет Міністрів України.

 

2) Розробка законопроектів. Її можна доручити парламентському комітету, спеціальному комітету, міністерству або групі експертів. Сформований законопроект передають на розгляд парламенту.

 

3) Обговорення законопроектів. Законопроекти, які пройшли процедуру розробки, розглядаються депутатами в структурних підрозділах і поетапно обговорюються на пленарному засіданні парламенту. До проекту вносяться доповнення та зміни.

 

4) Ухвалення закону (результат другого або третього читання). Закони приймаються шляхом голосування. Як правило, закони мають бути схвалені більшістю депутатів (тобто 50% плюс один голос). Деякі закони вимагають 2/3 голосів депутатів (кваліфікована більшість).

 

5) Підписання закону главою держави. На цей етап відводиться чітко визначений термін (15 днів в Україні). Як правило, глава держави може направити закон на повторний розгляд з мотивованою думкою (відкладальне вето). Якщо закон повторно приймається кваліфікованою більшістю без змін, Президент зобов'язаний підписати його і передати для опублікування в офіційних засобах масової інформації.

 

6) Оприлюднення закону. Текст закону публікується в офіційних виданнях. Важливість цього етапу полягає в тому, що закон, який не був оприлюднений, тобто не побачив світ, не може бути застосований.

 

7) Набрання законом чинності. За загальним правилом, закон набирає чинності через певний проміжок часу після його оприлюднення (10 днів в Україні), якщо інше не передбачено в самому законі.

 

 

У вас є питання щодо закону? Зверніться за порадою до юриста.

Інші питання з цього розділу

Догори