Дізнайтесь більше про ЮрХаб
Ще більше клієнтів
з профілем Pro
Standart
  • Кількість пропозицій на замовлення в день
    3
  • Покращений профіль та виділення у каталозі Юристів
  • Підвищений рейтинг
  • Кількість спеціалізацій у профілі
    4
  • Ліміт на завантаження документів
    1шт/день

Заява. Види та реквізити заяв.

Заявавид документа, який дозволяє громадянину реалізувати свої права (наприклад, на працю, відпочинок, матеріальне та соціальне забезпечення) або захистити інтереси через державні, приватні чи громадські організації. 
Заяви поділяються на два основних типи 

  • Особиста заява. Містить прохання (звернення) до вищого керівництва, написана фізичною особою в одному примірнику.
  • Офіційні заява. Укладена співробітником від свого імені або від імені організації, яку він репрезентує посадовим особам інших організацій, органів тощо.

Офіційні можуть бути механічно відтворені в декількох копіях із зазначенням відповідних реквізитів (наприклад, назви та адреси організації, номера оригіналу документа). 

Заяви можуть бути наступних типів.

1. Зовнішня. 

  • Особисті. Повинні містити повну домашню адресу або дані документів (наприклад, паспорт, військовий квиток, посвідчення і т.д.). При заповненні форми слід уникати скорочень та абревіатур (окрім загальноприйнятих).
  • Офіційні. Повинні містити повний поштовий індекс та юридичну адресу компанії (підприємства або установи), а також всі необхідні деталі.

2. Внутрішні, де вищезазначені вимоги не є суттєвими. 

Структура заяви.

1. Адресат (праворуч, великими літерами) — посада, назва установи, прізвище та ініціали посадової особи, на яку подається заява, у давальному відмінку з закінченнями -ові (-еві, -єві) та -у (-ю).

2. Адресант (без прийменника з малої літери) — посада, звання, назва установи, прізвище, ім'я та по батькові особи, яка подає документ, в родовому відмінку (без крапки в кінці останнього слова).

3. Назва документа

4. Текст (з великої літери, абзацами).

5. Додатки (відстава): перелік інших документів із зазначенням кількості сторінок, що додаються для підтвердження правомірності заяви та обґрунтованості вимог.

6. Дата написання (зліва).

7. Підпис адресанта (праворуч).

 

Для отримання додаткових авансів або позик укладається заява-зобов'язання.

Окрім підстав для запиту певної суми грошей, цей документ має містити деталі гарантованого терміну та способу повернення, інформацію про постійне місце роботи та заробітну плату, а також особисті документи (паспорт).

 

Потрібна допомога з документацією? Не соромтеся звертатися до наших юристів.

Інші питання з цього розділу

Догори